Módlmy się, aby zawsze respektowano prawo emigrantów, uchodźców i wszystkich dotkniętych konfliktami wojennymi do edukacji, koniecznej dla zbudowania lepszego świata.

Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami. Naszym zadaniem jest wspieranie się nawzajem w spędzaniu dni na tym świecie. Mądrego stylu życia musimy się uczyć. Bóg dał nam ziemię, abyśmy przebywając na niej przygotowali się do wieczności w niebie. Możemy korzystać z jej zasobów naturalnych, ale też powinniśmy się o nią troszczyć, jak o nasz wspólny dom, który ma dawać schronienie i pożywienie wszystkim żyjącym na jej obszarze teraz, a także w przyszłości.

Pomimo różnych niepowodzeń w międzynarodowej współpracy, wyrażanych przez wojny, powinniśmy ciągle na nowo podejmować wysiłki, aby nasz świat stawał się coraz bardziej przyjazny dla życia ludzi. Edukacja pomaga poznawać historię i zmagania pokoleń o budowanie lepszego świata, w którym panowałby pokój i sprawiedliwość – bez konieczności przeprowadzania zbrojnej agresji, a ludzie mogliby żyć, pracować i w wolności oddawać cześć Bogu.

Każdy naród ma prawo do istnienia na ziemi, do rozwoju i do bogacenia się. Nikt nie ma prawa do eksterminacji ludzi pochodzących z innej kultury lub rasy. W każdym narodzie znajdują się osoby uzdolnione, które mogą wpływać na bieg historii świata i ubogacać życie wszystkim. Pomyłką byłoby ograniczać im dostęp do kształcenia się tylko dlatego, że pochodzą z narodu, gdzie toczy się wojna. Osoby utalentowane są Bożym darem dla całej ludzkości.

Trudne warunki bytowe, lęk o życie własne lub najbliższych, zmusza dziś wielu do emigracji, a często nawet do natychmiastowej ucieczki, bez możliwości uczynienia jakichkolwiek zabezpieczeń. Osoby młode, dobrze przygotowane do życia poprzez dobrą edukację, w krajach które dają im schronienie, mogą później zmieniać niekorzystną sytuacje w swoich ojczyznach. Organizowanie funduszy na edukację będzie procentować lepszym życiem przyszłych pokoleń na całym świecie. Zdobywanie wiedzy i uczenie się korzystniejszych rozwiązań na błędach poniesionych w przeszłości, przemienia myślenie ludzi, budzi ich sumienia do życia i pracy nie tylko dla siebie, ale też dla innych.