Wspólnota

 

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto twa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić, J 15,5.

Nasza międzynarodowa wspólnota liczy obecnie 16 sióstr, tworzą ją Polki, Słowaczka, Niemka, Filipinka, Argentynka i Indonezyjka . Choć różnimy się wiekiem, charakterem i narodowością łaska Ducha Świętego pozwala nam trwać w jedności wokół Jezusa, który sam zaprosił nas do bycia razem z Nim. 

Dzień rozpoczynamy o godz. 5.00, następnie spotykamy się w kaplicy na Jutrzni, a po medytacji, o godz. 7.00, razem z Prezbiterem i odwiedzającymi nas gośćmi cieszymy się darem  Eucharystii. Siedem razy w ciągu dnia celebrujemy wspólnie Liturgię Godzin. Jedną godzinę zegarową poświęcamy prywatnej modlitwie i lekturze duchowej, i co pół godziny zmieniamy się na adoracji Najświętszego Sakramentu, resztę czasu wypełniamy pracą. Wieczorem, na rekreacji, mamy okazję podzielić się tym, co nosimy w sercu. Po modlitwie Komplety od 20.30 nasz klasztor wypełnia cisza, przerywana od czasu do czasu tylko krótkim dialogiem: „Venite adoremus!” –  „Deo gratias!”

Cieszymy się każdą osobą, która przychodzi do naszej kaplicy, aby oddać cześć Panu obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

Dziewczęta i młode kobiety, które chciałyby dołączyć do naszej wspólnoty serdecznie zapraszamy.

 

Klasztor w Nysie