Niezwykły czas

Po liturgicznym Okresie Bożego Narodzenia przychodzi w Kościele tzw. Okres Zwykły. Dla naszej wspólnoty jednak rozpoczął się, można powiedzieć, czas niezwykły. Znowu bowiem mamy kwarantannę. Tym razem nie z powodu koronawirusa, ale z powodu remontu w kaplicy.

Konieczne prace budowlane wymagały tego, aby wieczorem 10 stycznia, Najświętszy Sakrament został przeniesiony do tymczasowej kaplicy w klauzurze. W związku z tym nie możemy obecnie dzielić się przywilejem adoracji Najświętszej Eucharystii z naszymi przyjaciółmi. Nie możemy też przeżywać Mszy św. w gronie osób spoza naszej małej wspólnoty.

Nasze kontemplacyjne życie biegnie jednak swoim rytmem, wyznaczonym przez modlitwę i pracę. Codziennie uczestniczymy w Ofierze Eucharystycznej. Jak zawsze modlimy się Liturgią Godzin, adorujemy Najświętszy Sakrament, poświęcamy czas na studium, spotykamy się na wspólnotowej rekreacji. Radością naszą jest także s. Magdalena, która odważyła się na prowadzenie życia kontemplacyjnego i wstąpiła do naszego Zgromadzenia.

Mamy nadzieję, że wraz z nadejściem wiosny, kaplica będzie pięknie odrestaurowana oraz gotowa do sprawowania i adorowania Eucharystii. Tymczasem, w gronie wspólnoty modlimy się za cały Kościół misyjny i za wszystkich ludzi na ziemi. Jesteśmy wdzięczne tym, którzy nas wspierają. Cierpliwie oczekujemy też zwykłego czasu i zwykłej codzienności w kaplicy, otwartej dla wszystkich, którzy przychodzą, aby oddać cześć Trójjedynemu Bogu ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.