Opowieści z za klauzury

W 2019 roku miałyśmy zaszczyt gościć kilkakrotnie wśród nas o. Krzysztofa Kołodyńskiego SVD, który nosił się z ideą nagrania krótkiego filmu o naszym życiu za klauzurą. Wielokrotnie zmierzałyśmy się z przygodą bycia w obiektywie kamery i cierpliwie szukałyśmy możliwości jasnego zaprezentowania charyzmatu oraz celu naszego wspólnotowego trwania przy Eucharystycznym Sercu Boga…
Mimo szczerych chęci nas wszystkich, filmu nie udało się zrealizować. Prace przerwała pandemia covid-19 i wiele innych, naglących obowiązków, w które się angażowaliśmy.
Lato 2023 podsunęło pomysł finalizacji zamierzonego niegdyś filmu. Z pomocą o. Krzysztofowi przyszedł p. Szymon Gołąbek, który artystycznym okiem przeanalizował nagrane niegdyś ujęcia i ułożył je w konkretną całość. Film jest w zasadzie próbą przedstawienia zawartej w kilku zwięzłych sentencjach duchowości naszej współzałożycielki – matki Marii Michaele i ukazania, jak te kontemplacyjne wskazówki można dzisiaj realizować.
O. Krzysztofowi i p. Szymonowi dziękujemy za inspiracje duchowe i artystyczne, poświęcony czas i włożony trud. Życzymy im Bożego błogosławieństwa, opieki Aniołów Stróżów i wielu sukcesów w pracy medialnej.
A wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia filmu.