Słowo dla Ciebie… – maj

Duch Święty

Duch_slowo

Poniedziałek, a szczególnie trzeci poniedziałek miesiąca, jest w naszym Zgromadzeniu poświęcony Duchowi Świętemu.

Każdy początek ma być z Nim. To Duch Święty unosił się na wodami na początku stworzenia, to On zstąpił na Maryję w dniu Zwiastowania. Dlatego rozpoczynamy dzień od hymnu Veni Creator i tydzień od dnia Jemu poświęconemu. W południe w sekwencji Veni Sancte Spiritus ponownie prosimy, aby Duch Święty swoim życiem coraz bardziej napełniał cały Kościół.

?Dla Służebnicy Ducha Świętego każdy dzień powinien być nową Pięćdziesiątnicą! Każdy oddech wezwaniem: ?Przyjdź Duchu Święty!? Każdy ruch prośbą ?Ześlij nam Ducha Świętego!? Każde uderzenie serca wołaniem: ?Panie Jezu, poślij nam od Ojca Ducha Świętego!?. ( Matka Maria Michaele)

Nosimy różowy habit, zwykle słyszę, że to niezwykły kolor, trochę szalony jak na kolor habitu, ale to na cześć Ducha Świętego ? a dla Niego nie ma nic niemożliwego, nawet różowy habit. W liturgii kolor różowy oznacza radość, która jest owocem Ducha Świętego wymienianym zaraz po miłości. Biały szkaplerz i welon nosimy na cześć Maryi, czczonej przez nas jako Niepokalana Oblubienica Ducha Świętego.

______

Każdego dnia podczas śniadania jedna z sióstr czyta nam krótką myśl z naszej tradycji duchowej, a potem przerywamy na moment jedzenie i modlimy się wspólnie. To nam uświadamia, że oprócz śniadania potrzebujemy jeszcze pokarmu dobrego słowa, umocnienia ducha i umysłu. Chciałabym, podzielić się z Tobą naszym życiem i dobrymi myślami, dobrym słowem, które prawdziwie wzmacnia.