Życzymy, życzymy…

Świętowanie 25–go Jubileuszu ślubów zakonnych s. M. Faustiny nie ograniczyło się do grona wspólnoty i najbliższej rodziny. Radość udzieliła się także Eucharystycznej Wspólnocie Adoracyjnej, która jest ciągle prężną grupką osób towarzyszących nam w adoracji Najświętszego Sakramentu.

W pierwszy czwartek czerwca nasi duchowi przyjaciele, którzy niezwykle cenią sobie udział w Nabożeństwie Godziny Świętej połączonej z wieczorną Eucharystią, odprawianą każdego miesiąca wraz z Nieszporami, przybyli tym razem z kwiatami, a także z hojną ofiarą potrzebną na zakupienie nowego brewiarza dla naszej Jubilatki. Po zakończeniu Nabożeństwa do naszych uszu dobiegł gromki śpiew serdecznych życzeń. Dziękujemy za taką radosną niespodziankę.

Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie „łączy nas w jedno ciało i jedną duszę”. Dobrze jest razem przebywać w Jego obecności. Wzajemna wdzięczność za siebie nawzajem poszerza nasze serca dla tych, którzy potrzebują duchowych łask płynących z Eucharystycznego Serca Boga i udzielają się im hojnie przez pośrednictwo osób z miłością trwających na modlitwie.

Dar Eucharystii jest łaską, za którą nigdy nie będziemy w stanie Bogu podziękować. Przychodźmy więc przed Boże Oblicze tak często, jak możemy, jak pozwalają nam obowiązki, dyspozycje i siły. Słabnące zdrowie i wzrastająca liczba lat sygnalizują, że nie zawsze będziemy mogli przychodzić przed Najświętszy Sakrament. O tych, którzy już nie mogą fizycznie uczestniczyć w naszych nabożeństwach, pamiętamy w naszych sercach. Za ich duchową obecność dziękujemy. Jesteśmy świadomi ich stałej łączności z nami. Niech Trójjedyny Bóg im hojnie błogosławi.