Jesteś kimś wyjątkowym

Jej obecność przy Tobie jest pewna

Jesteś kimś wyjątkowym, niepowtarzalnym. Nigdy nie istniał i nie będzie nigdy istniał ktoś taki jak właśnie Ty. Twoim wyjątkowym istnieniem obdarzył Cię również wyjątkowy i jedyny Bóg. Całą historię Twojego życia rozświetlił i ukrył w sobie najpiękniejszy Człowiek, jedyny Boży Syn, Jezus Chrystus. Jednak Twoje dni nie są zaprogramowane. Ty sam, według własnego upodobania, kreślisz każdą kartę Twoich lat piórem własnych decyzji. Jesteś wolny i dobry, i piękny jak wolny i dobry, i piękny jest Twój Stworzyciel. Nie znaczy to, iż na Twoich drogach nie ma przeszkód, problemów, niepowodzeń, chorób. Są! Są wyjątkowe i niepowtarzalne, tak jak Ty i Twoje życie. Są wielkie i trudne, ponieważ Ty potrafisz je przezwyciężyć. W Tobie jest Bóg i Ty jesteś w Nim. Bóg zaprasza Cię do otwartości na Jego obecność. Bóg marzy dziś o takiej Twojej otwartości na Niego, jaka była w Jezusie. Jest to realne i wyjątkowe, ale dla Ciebie nietrudne, gdyż przy Tobie jest Ktoś, kto Cię bezwarunkowo kocha, komu możesz zaufać, z kim Twoje życie może być bardzo interesujące, pełne przygód i zwycięstw. Ten Ktoś nie narzuca Ci swej obecności, nie wytyka Ci błędów, nie zabiera Ci cennego czasu, nie chce stać na pierwszym miejscu w gronie Twoich znajomych, nie nalega, byś Go słuchał, był zawsze do dyspozycji, spełniał Jego polecenia i był Mu wdzięczny. Ten Ktoś jest Twoją Wolnością i Radością. Tym Kimś szczególnym jest Maryja, Matka Jezusa i Twoja Matka, Uosobienie Mądrości i Piękna, Przyjaciółka. Maryja wie o Tobie wszystko, jest godna zaufania, zawsze dyskretna, pełna Bożej łaski i mocy. 

Jej obecność przy Tobie jest pewna, kiedy pozdrawiasz Ją słowami, którymi także pozdrowił Ją niegdyś Archanioł Gabriel: „Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus…”. Przed Maryją pierzchają wszelkie pierwiastki ducha ciemności, wszystkie moce zła tracą swą agresję. Twoje myśli, słowa, postanowienia stają się przyjazne dla Ciebie i dla drugiego człowieka, Twoje plany i czyny stają się wypełnione prawdziwą miłością i pokojem. Możesz często wzbudzać myśl o Maryi. Możesz często pozdrawiać Ją słowami Archanioła Gabriela. Możesz to pozdrowienie wypowiadać kilka, a nawet kilkadziesiąt razy, formułując w ten sposób modlitwę różańcową. Możesz zapraszać Maryję do Twojej, i Twoich bliskich, codzienności. Możesz w ten sposób czynić Twój dom domem Maryi. Możesz z Twojej ziemi czynić niebo. Modlitwa różańcowa ma wielką wartość. Gdyby tak nie było, Maryja nie zachęcałaby nikogo do jej odmawiania. Gdyby słowa „Pozdrowienia Anielskiego” przy jednoczesnej kontemplacji wydarzeń ewangelicznych nie przywracałyby harmonii w świecie, nie miałyby mocy rekonstrukcyjnej i nie zniewalałyby zła, Maryja by ich nam do odmawiania nie polecała. 

Tymczasem spróbuj tej prostej modlitwy, przenieś się myślą, rozważając Ewangelię, do czasu Chrystusa na ziemi i przenieś Jego czas w swój obecny czas. Życzę Ci pięknych chwil. Niech Twoje serce promienieje pokojem i miłością. Maryja jest przy Tobie.