Niemowlę owinięte w pieluszki…

Anioł rzekł do pasterzy: „Nie bójcie się! Oto ogłaszam wam wielką radość, która stanie się udziałem całego ludu. Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, który jest Chrystusem, Panem. A to będzie dla was znakiem: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i położone w żłobie” (Łk 2, 10-12).

Anioł, który tamtej nocy, ogłosił radosną wiadomość pasterzom, na pastwisku nieopodal Betlejem, ogłasza ją także dzisiaj każdemu z nas, którzy wierzymy w Boga i świętujemy Boże Narodzenie.

Przyjmijmy tę radosną wieść, gdziekolwiek jesteśmy, z pełnym zaufaniem o jej uczciwości. Jest ona nowiną o miłości Boga do wszystkich ludzi. Objawia tajemnicę Chrystusa, który powierzył się nam, jako Niemowlę, aby pośród nas wzrastać, uczyć nas relacji z Nim i z Jego Ojcem, i aby dać nam zbawienie.

Radość przyniesiona na ziemię przez Bożego Posłańca przewodzi tym świątecznym dniom. Jest darmową łaską Bożą i może być naszym udziałem nawet wtedy, gdy znajdujemy się w trudnej sytuacji. Radość jest owocem Ducha Świętego, który działa w nas swoją potężną mocą.

Bądźmy nawzajem dla siebie szafarzami tej Radosnej Nowiny. Niech ona wzrasta w nas, odmładza nasze dusze i przemienia cały otaczający nas świat. Niech płynie z naszych serc, gdy pozdrawiamy się życząc sobie nawzajem: „Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!”. Niech panuje w naszych domach, w rodzinach i we wspólnotach. Niech zaprasza nas do śpiewania pięknych kolęd, dzielenia się Opłatkiem, sobą i wszystkim tym, co jest naszą własnością. Niech prowadzi nas także do naszych kościołów i kaplic, gdzie możemy uklęknąć i adorować Pana w przygotowanych szopkach, a także w Najświętszym Sakramencie, oddawać Mu cześć i uznawać Go za naszego Zbawiciela.

Pozwólmy, aby to „Niemowlę owinięte w pieluszki i położone w żłobie” wytrąciło świat z obojętności i egoizmu. Jesteśmy Jego braćmi i siostrami. Jesteśmy rodziną Boga, który pośród nas zamieszkał i podzielił naszą ziemską egzystencję. On prowadził nas przez wszystkie lata naszego życia, On poprowadzi nas także przez kolejny Nowy Rok. Pewność Jego obecności pośród nas niech mobilizuje nas do wzajemnej miłości oraz wdzięczności za Jego błogosławieństwo i łaskę życia.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz błogosławionego Roku Pańskiego 2022!