Relacja ze skupienia „Rozeznawanie drogi życiowej”

Twoje życie jest darem. Darem Najwyższego. Możesz aranżować je tak jak sam chcesz. Możesz kreować swoją teraźniejszość i przyszłość, a nawet wieczność według Twojej wolności złożonej w rękach Boga Ojca. Warunkiem radosnego i spełnionego życia jest jedność Twojego serca z sercem Pana. Bóg Ci błogosławi, ponieważ jest nieskończoną Dobrocią i ogromną Miłością…

Takie refleksje i nie tylko takie towarzyszyły uczestniczkom skupienia w dniach 29.8.-1.9. w Klasztorze Słowa Bożego. Prowadził je znakomity o. Henryk Ślusarczyk SVD, we współpracy z innymi osobami konsekrowanymi i świeckimi. Spotkania, wykłady, a także świadectwa wielu osób okazały się dobrą pomocą dla młodych kobiet w podejmowaniu decyzji na przyszłość. Wspólne modlitwy ze wspólnotą sióstr, a także nocna adoracja Najświętszego Sakramentu pomogły im zintegrować ducha z ciałem i określić osobiste oczekiwania, pragnienia oraz nadzieje.

Dziękujemy Duchowi Świętemu za to wspaniałe wydarzenie w naszym klasztorze. Niech Bóg błogosławi wszystkich współorganizatorów, a przede wszystkim uczestniczki, które zaproszone zostały do ponownego odwiedzenia klasztoru i modlitwy przed Najświętszy Sakramentem.